Zlepšujeme výsledky operací s robotickým systémem Senhance

Zlepšujeme výsledky operací s robotickým systémem Senhance

Společnost Asensus Surgical zhmotňuje podstatu konceptu robotického systému Senhance už ve svém  názvu. „A“ se pojí k umělé inteligenci a dává důraz na použití nových technologií podporujících smysly operatéra, čili „sensus“.

Wouter Donders, generální manager pro EMEA / CIS ve společnosti Asensus Surgical shrnuje nové poznatky o integraci umělé inteligence při operacích v  Německu, jejich aplikovatelnosti v  robotické chirurgii a novém tréninkovém centru Amsterdam Skill Center, kde si tímto vším mohou chirurgové projít.

Jeden z pěti pacientů má po operaci komplikaci. Tento neuspokojivý výsledek společnost řeší právě nově vyvíjeným softwarovým řešením „Performance-Guided SurgeryTM“, které sleduje a napomáhá chirurgovi v každém kroku operace udělat správné rozhodnutí. To v  důsledku vede k vyšší kvalitě operace, snižuje variabilitu mezi chirurgickými výkony a zajišťuje více předvídatelné a konzistentní výsledky.“ říká Wouter Donders.

Robotický systém Senhance je doslova nabytý inovativními technologiemi. Od hmatové zpětné vazby; kamery, která sleduje pohyb chirurgových očí; augmentované 3D HD vizualizace; 3mm instrumenty, které ocení především chirurgové provádějící pediatrické operace; po možnosti konzultace během operace přes vzdálené připojení. Nástroje jsou resterilizovatelné a opětovně použitelné a systém je zcela versatilní. Neváže vás k používání předem definovaných kamer, generátorů či nástrojů. Díky adaptérům můžete používat vše, na co jste zvyklí. Minimální velikost operačního sálu je 6x6m2.

Více si o robotickém systému Senhance můžete přečíst v  článku zde

Chci newsletter