Aktuality

Přečtete si aktuální informace týkající se medicínské techniky, inovativních výrobců a světa společnosti Promedeus.
Lékařské konference

Pozvánka na 14. kongres miniinvazivní chirurgie Ostrava

Pozvánka na 14. kongres miniinvazivní chirurgie Ostrava
Už tento týden se vydáváme na 14. kongres miniinvazivní chirurgie Ostrava. Program pro sestry i pro lékaře je nabitý krátkými přednáškami z praxe a u našeho stánku si navíc budete moct vyzkoušet
 
epoc 
BOWA 
 
Těšíme se na viděnou v Ostravě!
 
Lékařské konference

Pozvánka na 27. česko-slovenské angiologické sympozium

Pozvánka na 27. česko-slovenské angiologické sympozium
Vydejte se s námi na 27. česko-slovenské angiologické sympozium! Registrace už je otevřená.
 
Na našem stánku si budete moct prohlédnout:
epoc 
 
Hlavní témata sympozia jsou:
  • Vaskulární projevy při koronavirové infekci (koordinátor MUDr. Miroslav Chochola, CSc.)
  • AV malformace (koordinátor MUDr. Petr Vařejka)
  • Bolesti na hrudi cévní etiologie (koordinátoři doc. MUDr. Debora Karetová, CSc., MUDr. Petr Vařejka)
  • Asymptomatická stenóza karotické arterie – multidisciplinární přístup (koordinátor prof. MUDr. Jan Piťha, CSc.)
  • Sesterská sekce
  • Posterová sekce
  • Hands-on workshopy
Přijďte nás tam navštívit! 
 
 
Asensus Surgical

Gratulujeme našemu partnerovi Asensus Surgical k velkému úspěchu!

Gratulujeme našemu partnerovi Asensus Surgical k velkému úspěchu!

Z 3 850 nominací z více než 17 zemí získal Asensus Surgical cenu MedTech Breakthrough  za Celkově nejlepší zdravotnický přístroj pro jejich Intelligent Surgical Unit™ (ISU™). Hodnotí se převážně vynikající provedení, inovace, tvrdá práce a úspěchy.

„Posun vpřed, umělá inteligence a počítačové vidění budou hrát v budoucnu důležitou roli při snižování rozdílů v chirurgii," říká James Johnson, Managing Director v MedTech Breakthrough. „Asensus je v této oblasti v popředí. Použití robota ve spojení s umělou inteligencí pomáhá chirurgům zajistit vždy ten nejlepší výsledek pro každého pacienta. Upřímně blahopřejeme společnosti Asensus k vítězství v kategorii ‘Celkově nejlepší zdravotnický přístroj.‘“

Senhance System

Zlepšujeme výsledky operací s robotickým systémem Senhance

Zlepšujeme výsledky operací s robotickým systémem Senhance

Společnost Asensus Surgical zhmotňuje podstatu konceptu robotického systému Senhance už ve svém  názvu. „A“ se pojí k umělé inteligenci a dává důraz na použití nových technologií podporujících smysly operatéra, čili „sensus“.

Wouter Donders, generální manager pro EMEA / CIS ve společnosti Asensus Surgical shrnuje nové poznatky o integraci umělé inteligence při operacích v  Německu, jejich aplikovatelnosti v  robotické chirurgii a novém tréninkovém centru Amsterdam Skill Center, kde si tímto vším mohou chirurgové projít.

Jeden z pěti pacientů má po operaci komplikaci. Tento neuspokojivý výsledek společnost řeší právě nově vyvíjeným softwarovým řešením „Performance-Guided SurgeryTM“, které sleduje a napomáhá chirurgovi v každém kroku operace udělat správné rozhodnutí. To v  důsledku vede k vyšší kvalitě operace, snižuje variabilitu mezi chirurgickými výkony a zajišťuje více předvídatelné a konzistentní výsledky.“ říká Wouter Donders.

Robotický systém Senhance je doslova nabytý inovativními technologiemi. Od hmatové zpětné vazby; kamery, která sleduje pohyb chirurgových očí; augmentované 3D HD vizualizace; 3mm instrumenty, které ocení především chirurgové provádějící pediatrické operace; po možnosti konzultace během operace přes vzdálené připojení. Nástroje jsou resterilizovatelné a opětovně použitelné a systém je zcela versatilní. Neváže vás k používání předem definovaných kamer, generátorů či nástrojů. Díky adaptérům můžete používat vše, na co jste zvyklí. Minimální velikost operačního sálu je 6x6m2.

Více si o robotickém systému Senhance můžete přečíst v článku zde

Senhance System

Rozhovor se Stefanem Pomati, tvůrcem robotického systému Senhance

Rozhovor se Stefanem Pomati, tvůrcem robotického systému Senhance

Na začátku bylo nadšení pro robotiku studenta industriální robotiky a automatizace, kterou jsem studoval na Vysoké škole technické v  Miláně v  Itálii. Na konci, který ještě zdaleka není koncem, je robotický systém pro digitální laparoskopii Senhance® Surgical System.

Eva: Stojíme společně ve vzdělávacím centru společnosti Asensus, kde nám představujete nejnovější verzi laparoskopického systému Senhance® Surgical System. Jak se myšlenka vytvořit robotický systém zrodila?

Stefano: „Na začátku bylo nadšení pro robotiku a poptávka od otce mého kamaráda, který měl zájem o laparoskopického robota, kterého by mohl využívat na gynekologické zákroky.

Na konci studia v roce 2002 v rámci diplomové práce jsem vytvořil robotický systém pro gynekologickou laparoskopickou chirurgii ve spolupráci se společností Stagiere. Společně se zástupci odborné gynekologické společnosti jsme vytvořili koncept, kterého se držíme dodnes – precizní robotická chirurgie za přijatelnou cenu.“

Eva: Jaká byla cesta od uvedení prvního prototypu na trh k produktu, který máme před sebou?

Stefano: „V  roce 2004 společně s firmou SOFAR jsme vytvořili první prototyp, který v moderním medicínském designu a s mnoha funkcemi navíc, včetně umělé inteligence, známe dnes. Druhý prototyp ALF-X byl v roce 2008 prezentován na Národním gynekologickém kongresu v Bari.

Sklidil velký úspěch, a tak jsem ho nadále vylepšoval až do října 2013, kdy proběhla první operace na gynekologické klinice v Římě. Následně v roce 2015 systém koupila společnost TransEnterix a robotický systém Senhance globálně rozšířila.“

Eva: Jaká je vaše vize a plány do budoucnosti?

Stefano: „Do budoucnosti se dívám s nadšením. Moje badatelská duše se ubírá směrem, který je v  současné době v  robotice stále ojedinělý - použití umělé inteligence. Jeden z pěti pacientů má po operaci komplikaci. Tento neuspokojivý výsledek řešíme nově vyvíjeným softwarovým řešením „Performance-Guided SurgeryTM“, které sleduje a napomáhá chirurgovi v každém kroku operace udělat správné rozhodnutí. To v důsledku vede k  vyšší kvalitě operace, snižuje variabilitu mezi chirurgickými výkony a zajišťuje více předvídatelné a konzistentní výsledky.“

Testování na Covid-19

Chraňte sebe i své zaměstnance

Obdrželi jsme výjimku od Ministerstva zdravotnictví pro prodej antigenních testů.   

Díky tomu Vám můžeme nabídnout  kvalitní antigenní testy za velmi příznivou cenu. Při větším množství Vám rádi dáme i množstevní slevu. Na samotesty zakoupené u nás získáte dotaci ve výši 60 Kč/test, pokud si o ni požádáte.

Chci newsletter