Aktuality

Přečtete si aktuální informace týkající se medicínské techniky, inovativních výrobců a světa společnosti Promedeus.
Senhance System

Rozhovor se Stefanem Pomati, tvůrcem robotického systému Senhance

Rozhovor se Stefanem Pomati, tvůrcem robotického systému Senhance

Na začátku bylo nadšení pro robotiku studenta industriální robotiky a automatizace, kterou jsem studoval na Vysoké škole technické v  Miláně v  Itálii. Na konci, který ještě zdaleka není koncem, je robotický systém pro digitální laparoskopii Senhance® Surgical System.

Eva: Stojíme společně ve vzdělávacím centru společnosti Asensus, kde nám představujete nejnovější verzi laparoskopického systému Senhance® Surgical System. Jak se myšlenka vytvořit robotický systém zrodila?

Stefano: „Na začátku bylo nadšení pro robotiku a poptávka od otce mého kamaráda, který měl zájem o laparoskopického robota, kterého by mohl využívat na gynekologické zákroky.

Na konci studia v roce 2002 v rámci diplomové práce jsem vytvořil robotický systém pro gynekologickou laparoskopickou chirurgii ve spolupráci se společností Stagiere. Společně se zástupci odborné gynekologické společnosti jsme vytvořili koncept, kterého se držíme dodnes – precizní robotická chirurgie za přijatelnou cenu.“

Eva: Jaká byla cesta od uvedení prvního prototypu na trh k produktu, který máme před sebou?

Stefano: „V roce 2004 společně s firmou SOFAR jsme vytvořili první prototyp, který v moderním medicínském designu a s mnoha funkcemi navíc, včetně umělé inteligence, známe dnes. Druhý prototyp ALF-X byl v roce 2008 prezentován na Národním gynekologickém kongresu v Bari.

Sklidil velký úspěch, a tak jsem ho nadále vylepšoval až do října 2013, kdy proběhla první operace na gynekologické klinice v Římě. Následně v roce 2015 systém koupila společnost TransEnterix a robotický systém Senhance globálně rozšířila.“

Eva: Jaká je vaše vize a plány do budoucnosti?

Stefano: „Do budoucnosti se dívám s nadšením. Moje badatelská duše se ubírá směrem, který je v současné době v robotice stále ojedinělý - použití umělé inteligence. Jeden z pěti pacientů má po operaci komplikaci. Tento neuspokojivý výsledek řešíme nově vyvíjeným softwarovým řešením „Performance-Guided SurgeryTM“, které sleduje a napomáhá chirurgovi v každém kroku operace udělat správné rozhodnutí. To v důsledku vede k vyšší kvalitě operace, snižuje variabilitu mezi chirurgickými výkony a zajišťuje více předvídatelné a konzistentní výsledky.“

Robotický systém Senhance® Surgical System je doslova nabitý inovativními technologiemi. Od hmatové zpětné vazby; kamery, která sleduje pohyb chirurgových očí; augmentované 3D HD vizualizace; 3mm instrumenty, které ocení především chirurgové provádějící pediatrické operace; po možnosti konzultace během operace přes vzdálené připojení. Nástroje jsou resterilizovatelné a opětovně použitelné a systém je zcela versatilní. Neváže vás k používání předem definovaných kamer, generátorů či nástrojů. Díky adaptérům můžete používat vše, na co jste zvyklí. Minimální velikost operačního sálu je 6x6m2.

Webinář

Přednášky z webináře Prevence a následná terapie ICHDK

Přednášky z webináře Prevence a následná terapie ICHDK
Minulý týden proběhl náš webinář na téma Prevence a následná terapie ICHDK. Moc děkujeme všem zúčastněným a panu doktorovi Matuškovi z České angiologické společnosti.
Podívejte se na jednotlivé prezentace na našem YouTube kanálu:
 
✨ Důležitost prevence ICHDK pomocí měření ABI a TBI, MUDr. Jiří Matuška: https://www.youtube.com/watch?v=Ys1FnRxSvrU
 ✨ Představení produktu MESI mTablet, Bc. Jakub Gelbič, PgD: https://www.youtube.com/watch?v=3DX5zzEfrTA
✨ Mezinárodní zkušenosti z Velké Británie: Integrace MESI mTablet v rámci klinik k zjednodušení a urychlení vyšetření a včasné identifikace onemocnění periferních tepen, Kelly Buxey: https://www.youtube.com/watch?v=RmUOcbJG2Xs
✨ Jak na ischemické defekty? MUDr. Kateřina Stehlíková: https://www.youtube.com/watch?v=hsarewHQpnA
 
Testování na Covid-19

Chraňte sebe i své zaměstnance

Obdrželi jsme výjimku od Ministerstva zdravotnictví pro prodej antigenních testů.   

Díky tomu Vám můžeme nabídnout  kvalitní antigenní testy za velmi příznivou cenu. Při větším množství Vám rádi dáme i množstevní slevu. Na samotesty zakoupené u nás získáte dotaci ve výši 60 Kč/test, pokud si o ni požádáte.

Testování na Covid-19

Rychlý a neinvazivní S2 Rapid Antigen Detection test

Rychlý a neinvazivní S2 Rapid Antigen Detection test

Výtěrový test z nosohltanu do 15 minut  detekuje virus v jeho inkubační periodě v akutní fázi a počáteční fázi nemoci.

Testování je velmi jednoduché, prováděno výtěrem z nosohltanu a s následným vyhodnocením na testovací destičce.

  • Klinická specificita: 100%
  • Klinická sensitivita: 97%
  • Žádná falešná positivita
  • Výsledek do 15 minut a bez užití jakéhokoli dalšího přístroje.
  • Žádná cross-reaktivita na další vir, např. chřipka typ A nebo chřipka typ B
  • Skladování při běžné pokojové teplotě

Nabízíme   možnost provedení testu naším proškoleným specialistou přímo v soukromých nebo státních institucích jako jsou firmy, školy, úřady či přímo u klienta doma   nebo poblíž jeho bydliště. Nabídka zahrnuje i odběr vzorku libovolného materiálu na PCR.

Pro bližší informace volejte na 800 10 10 19 nebo se obraťte na test@19test.cz.

*Použití: K použití pouze pro zdravotní odborníky! Před použitím si pečlivě pročtěte přiložený příbalový leták.

Laparoskopická chirurgie

Už žádný kouř během operací

Už žádný kouř během operací

Představujeme revoluci v redukci  chirurgického kouře při laparoskopii.  Maximalizace účinnosti, minimalizace spotřeby CO2.

Při laparoskopické chirurgii bylo nezávisle prokázáno, že Ultravision redukuje částice již od 7 nm. Například koronavirové částice mají průměr 60–140 nm. Po 1 minutě používání Ultravision je počet volně poletujících částic v dutině břišní zredukován o 99,9 %.

ideální použití pro:

  • robotická chirurgie
  • laparoskopická chirurgie

Více informací naleznete zde.

Testování na Covid-19

Antigenní testy pro stanovení COVID-19 nebo protilátek pohodlně na Vaši adrese

Antigenní testy pro stanovení COVID-19 nebo protilátek pohodlně na Vaši adrese

Nabízíme antigenní testy pro stanovení COVID-19  nebo protilátek přímo ve vaší ordinaci, bez nutnosti pořizování dalšího přístrojového vybavení.

Provedení testů u  všech uvedených diagnostických setů je snadné a soupravy obsahují veškeré příslušenství k provedení odběru i zpracování vzorků. 

Všechny nabízené typy testů splňují požadavky  dané na tento typ diagnostik, tzn. mají certifikaci CE/IVD, sensitivitu více než 90 % a specifitu více než 97 % a jsou schválené SZÚ.

Nabízíme   možnost provedení testu vyškoleným specialistou přímo ve státních nebo soukromých institucích jako jsou firmy, školy, úřady či přímo u klienta doma nebo poblíž jeho bydliště. Nabídka bude zahrnovat i odběr vzorku libovolného materiálu na PCR.

Pro bližší informace  volejte na 800 10 10 19 nebo se ozvěte    test@19test.cz

Nabídku dostupných testů naleznete  zde.