Asensus buduje most mezi laparoskopickou a robotickou chirurgií

Asensus buduje most mezi laparoskopickou a robotickou chirurgií

Asensus Surgical digitalizuje rozhraní mezi chirurgy a pacienty s cílem odstartovat novou éru Performance-Guided Surgery se svým chirurgickým systémem Senhance.

"Odemykáme klinickou inteligenci výpočetního výkonu, abychom umožnili trvale vynikající výsledky a nový standard laparoskopické chirurgie," říká Anthony Fernando, prezident a generální ředitel společnosti Asensus, v rozhovoru pro BioTuesdays.

"Senhance je první a jediná digitální, víceportová laparoskopická platforma navržená tak, aby napodobovala tradiční pohyby chirurgických nástrojů a zároveň poskytovala technologická vylepšení, jako je taktilní zpětná vazba nebo robotická přesnost; a pohodlnou ergonomii,“ dodává.

"Chirurgové sedí u konzole vzdálené 3 až 4 metry od pacienta v OR a robotické manipulátory napodobují to, co chirurg dělá ale ještě s větší přesností," zdůrazňuje. Ve většině případů drží jedna ruka systému Senhance kameru a další dvě chirurgické nástroje.

Asensus se primárně zaměřuje na obecné a gynekologické operace. "Důležitá je pro nás ale i pediatrie," říká a dodává, že Senhance je přijímán po celém světě i v jiných chirurgických oborech, včetně urologie, kolorektálních a hrudních výkonů. Se Senhance už chirurgové po celém světě provedli více než 5 000 operací a systém aktivně využívá přes 100 chirurgů.

Pro podporu zájemců zahájila společnost Asensus také model operativního leasingu, aby odstranila zátěž počátečních kapitálových investic do nemocnic, které mohou v průměru činit 1,5 milionu dolarů (přes 32 milionů korun) plus spotřební materiál. "Očekává se, že pokud klientova ekonomika funguje správně, můžeme operativní leasing převést na kapitálový leasing nebo přímý nákup kapitálu," navrhuje.

Pro vice informací si přečtěte původní článek v angličtině: https://biotuesdays.com/2021/07/20/asensus-surgical-building-bridge-from-laparoscopy-to-robotic-surgery/

Chci newsletter